Peugeot 206 Hararet Sorunu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:03

peugeot hararet 2019 - Peugeot 206 Hararet Sorunu

Herkese merhaba peugeot 206 hararet konumuza hoşgeldiniz diyelim ve başlayalım.

Aslında pek hoş gelmediğinizin farkındayız aracınız hararet sorunu olduğu için araştırmaya başladınız.

Aynı şeyleri yaşamış biri olarak biz sizi çok iyi anlıyoruz. Peugeot 206 hararet sorunsalı çözümlenmesi bazen uzun süren bir süreç olabiliyor.

Bizim başımıza gelen olayı size anlatalım sizin sorununuz ile aynı değilse farklı yöntemleri deneyin demeyeceğiz.

Çünkü biz tüm yöntemleri denedik denemediğimiz hiç bir şey kalmadı.

Haydi o zaman başlayalım peugeot 206 hararet çözümü sürecinde biz neler yaşadık.

Bizim aracımız 206 bir gün yolda giderken kırmızı ışıkta durduk ve ekranda hararet çubuğunun yükseldiğini gördük stop yazısı yanıp sönüyordu.

Hemen yolun kenarına çekip kaputu açtım yedek su deposundaki su seviyesini kontrol ettim her şey normal gibiydi.

Sonra tekrar kontağı açıp motoru çalıştırdım hiç bir şey olmamış gibi yoluma devam ettim o gün tekrar yükselmedi ancak içime kurt düşmüştü.

O hararet neden yükseldi diye kendi kendime düşünüyordum ve ertesi gün yine aynı şey oldu hemen sanayinin yolunu tuttum.

Bu işte çok iyi olduğu söylenen ustaya yönlendirdiler. Peugeot ustası arabayı inceledi test sürüşü yaptı ve hemen tehşisi koydu.

Beyfendi aracınızın hararet sorunu kronik bu pejo hararet sorunu hep olur ve radyatör tıkanmıştır değiştireceğiz düzelecek dedi.

Peki tamam dedim değiştirdi ödemesini yaptım, test sürüşü başarılı oldu eve doğru giderken bir baktım yine hararet yükseliyor hemen geri döndüm ustaya gösterdim.

Tepkisi aynen şu şekilde hmmm senin lpg kafan yapıyordur o zaman diyerek onuda değiştirmem için lpg servisine gönderdi beni.

Orada lpg kafasını ve hortumları değiştirdim ancak yine çözüm olmadı.

Bende ulan bu usta peugeot hararet sorunundan anlamıyor herhalde deyip başka bir pejo servisine gittim.

Ordaki ustaya olanları anlattım hıhı senin sorunun onlar değil conta yanık dedi bende değildir dedim usta ile inatlaştık ve iddaaya girdik.

Eğer conta yanık değilse sadece conta malzeme ücretini ben ödeyeceğim işçilik almayacak, ustanın dediği gibi conta yanıksa tüm ücreti ödeyerek kıymalı pide ısmarlayacağım.

Hemen işe başladı ve üst kapağı söktü conta az yanık gibiydi değiştirdik, teste çıktık test sırasında yine hararet yükseldi usta resmen çıldırdı hemen dükkana geri döndük.

Devirdaimi söktü değiştirdi ayrıca hararet müşürlerini değiştirdi o mavi kahverengi yeşil renkte olan her şeyi değiştirdi.

Ne yazık ki hala çözülmüş değildi. Sonra bende senin gibi internette araştırma yapmaya başladım türkçe sitelerde yukarda yazdığım işlemler yazıyordu.

Bende yabancı siteleri gezmeye başladım ve peugeot hararet sorunu ile ilgili farklı bir bilgiye ulaştım. Şimdi size onu anlatacağım kendiniz yapabilirsiniz.

Peugeot marka aracımızın kaputunu açın ön fan kısmının yanındaki siyah bölümün kapağını tornavida yardımı ile açınız.

içinde iki adet yeşil renkli röle var onları internette ucuz fiyata sıfır bulabilirsiniz yada parçacıya sorup alabilirsiniz.

O iki röleyi değiştirince hiç sorun kalmadı.

peugeot 206 hararet

Yani boşu boşuna uğraştım siz uğraşmayın önce o röleleri değiştirin ama unutmayın su eksiltmesi yoksa bu işlemi deneyin su eksiliyorsa contanız yanmış olabilir.

Aklınıza takılan soru varsa aşağıdaki bölüme yazabilirsiniz.

Car

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir