Yeni Askerlik Sistemi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:03

Yeni askerlik sistemi için geri sayım sürüyor. Bakan Akar, halk arasında tek tip olarak da bilinen ve oldukça geniş bir kesimi ilgilendiren yeni sisteme ilişkin detayları bir tablo ile canlı yayında aktarmıştı. Çok uzun bir süredir gündemin önemli maddelerinden birisi olarak öne çıkan süreç, ilgili şemadan da henüz bilgi sahibi olmayanlar tarafından ‘2019 Yeni askerlik sistemi nasıl olacak?’ sorusu ile araştırılıyor. Bunun yanında, askerlik süresi ve bedelli ücreti gibi önemli başlıklar da sorgulananlar arasında öne çıkıyor. 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda konuşan Bakan Akar, basın mensuplarına konuyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Peki, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? Bedelli askerlik fiyatı ne kadar olacak? Detayları sizler için derledik.

Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren, kamuoyunda en fazla merak edilen başlıklardan birisi olarak dikkat çeken yeni askerlik sistemi hakkında son dakika gelişmeleri milyonlar tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere, yeni dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) gündem maddeleri arasında tek tip olarak da bilinen yeni askerlik sistemi bulunuyor. Seçimlerden önce yeni sistemin detayları Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bir tablo ile milyonlara aktarılmıştı. Akar, askerlik süresi ile bedelli fiyatı gibi önemli birçok başlığı kamuoyuna duyururken merak edilen detaylara değinmişti. Yaşanan son dakika gelişmesine göre, Milli Savunma Bakanı Akar, TÜYAP’taki IDEF’19 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin sorulara cevap verdi.
Yanıtı büyük bir merakla beklenilen ‘2019 Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?’ sorusuna 23 Nisan resepsiyonunda cevap veren Akar, son gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı. Gerekli süreci takip edeceklerini bildiren Akar, getirilmesi beklenen değişikliklerin olumlu karşılandığını ifade etti. Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı’ndan da bugün konuya yönelik açıklama yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir